Adana Ücretsiz Kamp Alanları – Adana En iyi 11 Tatil Yerleri | 2024

Adana ücretsiz kamp alanları; otel, pansiyon veya bungalov gibi konaklama yöntemlerini tercih etmek istemeyenler için biçilmiş kaftan. Doğanın kucağında uyuyup gözlerinizi muhteşem bir manzaraya açacağınız bu kamp alanları birbirinden eşsiz güzellikler sunuyor.

Adana Ücretsiz Kamp Yerleri

Adana, kamp yerleri bakımından –deyim yerindeyse- bir hazine. Ücretli kamp alanları da bol miktarda bulunuyor fakat arayışınız ücretsiz olanlardan yana ise, değerlendirebileceğiniz pek çok alternatif var. İşte onlardan bazıları:

1.   Yerköprü Kanyonu

Adana ücretsiz kamp yerleri arasında başı çeken Yerköprü Kanyonu, genelde taşlık alanlardan meydana geliyor. Derenin şırıl şırıl sesi ve eşsiz doğanın göz kamaştıran yeşili ile bu kanyon, kamp deneyimini en huzurlu şekilde yaşamaya imkân tanıyor.

Zeminin taşlı olması sizi endişelendirmesin. Kolayca temizleyip çadırınızı rahatlıkla kurabilirsiniz. Bölgede ateş yakmaya izin var.

Burada herhangi bir tesis yer almıyor. Su, gıda ve benzeri ihtiyaçlarınızı gelirken kendiniz getirmelisiniz. Duş ve tuvalet gibi olanakların da olmadığını ekleyelim.

Medcezir Rezervasyon Yap

2.   Çakıt Vadisi

Adana ücretsiz kamp alanları arayışına cevap veren bu bölge, kayalıkların hâkim olduğu bir yer. Yürüyüş için de gayet ideal olan bu bölge, eğlenceyi adrenalin ile buluşturuyor.

Yemyeşil bir örtüyle kaplı olan vadi, dik kayalarıyla heybetli bir görünüm sergiliyor.

Muazzam güzellikteki dağları, masmavi gökyüzü manzarasıyla ve yemyeşil suyun rahatlatıcı sesiyle birleşince keyfinize diyecek olmayacak!

Burası ücretsiz olduğundan dolayı WC, yemek ve duş gibi imkânlar yok. Yolları da biraz engebeli.

3.   Yumurtalık Kuş Cenneti

Adana’da ücretsiz kamp yapılabilecek yerler listesinin üst sıralarında bulunan Yumurtalık Kuş Cenneti, kuş gözlemciliği için oldukça elverişli bir alan. Burada birbirinden sevimli fotoğraf karelerine imza atacağınız garanti.

Kamış ve sazdan meydana gelen zengin bitki örtüsüyle burası, her adımda içinizi açacak.

Deniz ve göl arasında yer alan kümeler, kuşların sürü hâlinde uçuşu size çok keyif verecek.

Diğer Adana ücretsiz kamp alanları için geçerli olan durum burada da söz konusu. Herhangi bir tesis bulunmuyor.

4.   Belemedik Vadisi

Ücretsiz Adana kamp alanları içinde burayı bilen fazla yok. Adı da o yüzden ‘Bilemedik Vadisi’ olmuş herhalde. Ama siz; ‘buranın kıymetini bilemedik!’ diyenlerden olmayın! 😊

Hârikulâde manzarası ve bozulmamış doğasıyla burası, tabiatın bütün renklerini aynı anda temâşâ etme imkânı tanıyor. Hâl böyle olunca burada fotoğraf makinenizi fullemeniz çok kolay olacak.

Medcezir Rezervasyon Yap

Birinci Dünya Savaşı sırasında burası Almanlar tarafından yerleşim yeri olarak kullanılmış. Onlardan yâdigâr tarihi kalıntılara ve Alman mezarlığına da burada rastlayacaksınız.

Ayrıca bölge, yaban hayatı bakımından çok zengin. Yırtıcı kuşlar ve domuz, burada her an karşınıza çıkması muhtemel hayvanlar. Aman dikkat!

Oksijeni bol, yeşili bol, huzuru bol bir yer arıyorsanız Adana ücretsiz kamp atılacak yerler içinde tercihinizi buradan yana kullanın.

5.   Dokuzoluk Kanyonu

Burası, Adana’nın Karaisalı isimli ilçesinde yer alıyor. Fakat bölgeye doğrudan herhangi bir toplu taşıma aracı gelmiyor. O yüzden şahsî aracınızla gelmeniz gerekiyor.

Hafta sonları burası epey kalabalık oluyor. Çünkü burası aynı zamanda büyük bir piknik alanı. Kamp için hafta içini tercih etmeniz önerilir.

Merkezboztahta Köyü’ne yakın bir yerde konumlanan bu bölge; çeşme, WC ve çardak gibi imkânlar barındırıyor. Yeme-içme ihtiyaçlarınızı Merkezboztahta Köyü’nden karşılayabilirsiniz. Kanyona yalnızca 1,5 kilometre mesafede.

6.   Küp Şelaleleri

Aladağ ilçesinde bulunan Küp Şelaleleri, büyüleyici güzellikleri ve zengin yaban hayatıyla şehir hayatından soyutluyor. Yürüyüş ve yüzme gibi aktiviteler için gayet uygun olan bu yer, 4 mevsim değişik renklere bürünen ormanlarıyla kendine hhayran bırakıyor.

Kuş seslerinin su seslerine karıştığı bu yerde kendinizi sanki peri masalının içindeymiş gibi hissedeceksiniz.

Burası, su derinliği bakımından son derece yüksek bir bölge. Yüzme konusunda fazla iyi değilseniz size hitap etmiyor.

7.   Kapıkaya Kanyonu

Ücretsiz Adana kamp yerleri mi arıyorsunuz? Öyleyse burası da değerlendirebileceğiniz alternatifler içinde.

Medcezir Rezervasyon Yap

Karaisalı ilçesinde konumlanan bu yer, biraz taşlık bir yapıya sahip. Çadırınızı düzlük bir yerde kurmaya dikkat edin.

Bisiklet ve yürüyüş yollarıyla keyifli vakit geçirme imkânı tanıyan bu kanyon, 7.250 metre uzunluğunda bir yürüyüş parkuruna ev sahipliği yapıyor.

Bölge, bünyesinde yüzlerce çeşit bitkiyi barındırıyor. Kızılçam, meşe, zakkum, erguvan ve çınar türleri onlardan bazıları.

Kanyonun giriş kısmında ufak bir büfe yer alıyor. Ancak kamp yapılabilecek alan boyunca elektrik, çeşme, WC ve duş gibi olanaklar mevcut değil.

Kanyon; Çakıt çayı ve tektonik çöküntüler sayesinde oluşmuş. Nefes kesen manzarasıyla başınızı döndürecek olan bu yerde unutulmaz hatıralar biriktireceğiniz muhakkak.

8.   Körkün Kanyonu

Adana ücretsiz kamp alanları içerisinde ön plana çıkan Körkün Kanyonu; huzuru, dinginliği ve muazzam doğasıyla tam sizlik!

Doğa fotoğrafçılarının tek kelimeyle bayılacağı bu yer, birbirinden güzel fotoğraf karelerine imza atma fırsatı sunuyor.

Körkün Çayı, Seyhan Nehri’ni oluşturan kollardan biri. Kanyon da bu çayın üzerinde bulunuyor. İrili ufaklı pek çok şelalenin yer aldığı kanyon, doğal havuzlarıyla da ilgi uyandırıyor.

Adana’nın henüz pek fazla kişi tarafından keşfedilmemiş bir bölgesi burası. O yüzden genelde hep sessiz-sakin oluyor.

Etrafta ne duş, ne WC, ne de bir tesis var. Ama olsun! Tamamıyla doğal bir ortamda kamp yapmanın keyfi çok başka.

Medcezir Rezervasyon Yap

Her adımınızda farklı bir güzelliğe tanık olacağınız patika yollar ise bu bölgeyi daha çekici kılıyor. Özetle, huzura davetlisiniz!

9.   Karataş Kumluk Tabiat Parkı

Kızılçam ormanlarıyla kaplı bu parkın güney kısmı Akdeniz’e bakıyor. Sahilin yanıbaşında konumlanan park, çadırla kamp yapmaya uygun alanlar barındırıyor.

Şehir kalabalığından uzakta, doğayla bir başınıza kamp yapmayı hayal ediyorsanız rotanızı buraya çevirin. Ormanlık bir alanda, denizin kenarında yer alan bu bölge piknik ve doğa sporları için de gayet uygun.

10.                    Çukurova Üniversitesi Kamp Alanı

Yumurtalık sahilindeki bu yer çoğunlukla sessiz-sakin bir bölge. Ücretsiz kampın yanı sıra, denize girme imkânınız mevcut. Kamp alanında hiçbir tesis olmadığını hatırlatalım.

11.                    Yumurtalık Belediyesi Gençlik Kampı

Yumurtalık ilçesinin sahilinde bulunan bu mekân çadır alanlarına ve barakalara sahip. Kamp bölgesinde yemek, su ve WC gibi ihtiyaçların karşılanabileceği yerler mevcut. Fakat bölge son derece bakımsız, baştan söyleyelim. Gidince kötü bir sürprizle karşılaşmaya hazır olun.

Adana ücretsiz çadır kampı yapılacak yerler listenize burayı ilk sıralarda yazmayabilirsiniz. –Deyim yerindeyse- son çare olarak düşünülebilir.

Sonuç olarak Adana ücretsiz kamp yerleri açısından eşsiz bir destinasyon. Bunun böyle olmasında Adana’nın sıcak iklimi de etkili.

Karavan ve çadır kamp keyfini doyasıya yaşama imkânı tanıyan Adana, muhteşem güzellikleriyle doğa tutkunlarını çağırıyor.

Yıldızları seyrederek uyuyup doğanın bûsesi ile gözlerinizi açmak istemez misiniz? Öyleyse bu kamp alanlarında konaklama ayrıcalığını mutlaka deneyimleyin. Tabiat cilve yapsın size, huzuru iliklerinizde hissedin. Kendinizi her şeyden soyutlayıp, sadece âna odaklanın.

Adana ücretsiz kamp alanları içinde hangisini tercih edecekseniz edin, muhteşem bir doğa ve tarifsiz bir manzara ile karşılaşacağınız garanti. Öyleyse hepinize şimdiden iyi tatiller!

Medcezir Rezervasyon Yap

Yorum Yazın

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Son Yazılar

Adana Bungalov Evleri

Adana Bungalov Evleri

Adana Bungalov Evleri
Adana Yumurtalık Otel

Hızlı Rezervasyon

Tıklayıp bizi arayabilirsiniz.

Bilgi İçin Hemen Ara